Przedsiębiorczość, a zwłaszcza przedsiębiorczość rodzinna tworzy krajobraz gospodarczy naszego miasta. Zależy nam, aby nasze firmy rodzinne były coraz bardziej znaczącym i trwałym elementem życia Miasta, a zakorzeniona przedsiębiorczość rodzinna stanowiła jej dumę i wizytówkę. Dlatego też przystąpiliśmy do realizacji projektu stworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji Przedsiębiorczości Rodzinnej (LCK), którego Liderem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a Partnerami Handlowa Sewilli.

Firmy rodzinne maja swoja specyfikę – łączą cele biznesowe z celami rodzinnymi. Motywacje do działania rodzin przedsiębiorców są odmienne niż pracowników korporacji. Siła i trwałość  firmy rodzinnej tworzą jej wartość dla przyszłych pokoleń. Wpływa to na sposób zarządzania nie tylko firmą, ale i sprawami rodziny. Rzadko można spotkać programy wsparcia integrujące strefę biznesu z rodziną. Zapełniamy te lukę. Firma rodzinna to niezaprzeczalnie praca zespołowa i międzypokoleniowa.

Miasto Chorzów jest jednym z siedmiu miast w Polsce, realizujących program wsparcia firm rodzinnych.  Zadanie to jest wykonywane przy współudziale Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Związku Miast Polskich. W ramach programu zostało utworzone Lokalne Centrum Kompetencji Firm Rodzinnych, którego operatorem jest Centrum Przedsiębiorczości.

Drogi Przedsiębiorco, jeżeli chcesz dowiedzieć się jak:

– podnieść wartość twojej firmy rodzinnej

– przekazać kompetencje prowadzenia firmy kolejnemu pokoleniu

– skutecznie zarządzać biznesem rodzinnym

– budować zysk twojej firmy

-zidentyfikować i zmniejszyć ryzyka twojego biznesu

To projekt właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym międzynarodowym projekcie i kontakcie z Lokalnym Centrum Rozwoju Kompetencji Firm Rodzinnych w Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Wolności 61 w Chorzowie.